FF 2006

8. července 2006 v 14:45 | Salla |  ouatiml
Reporty z akcí zásadně nepíšu. Ani tohle nebude report, jen více či méně zmatený záznam postřehů, které mi teď, po dvanácti hodinách spánku na měkké posteli v prázdném pokoji, vyvstávají před očima.

"Nemám ráda, když věci nejdou podle plánu. A ještě víc nemám ráda, když tento plán neexistuje"
"To by bylo trošku faux pass, kdyby dneska nesvítalo"
"Tak teď buď ta zombie sežrala tu kočku, nebo ta kočka tu zombii. V každým případě tam zpátky nejdem"
"Tahle značka je asi vyšší level"
"Jsem chobotnice!"
"Tak já se tapnu a týmově na něj zaútočíme"
"Posekám tě jako trávník"
(veškerá podobnost se skutečnými výroky je čistě náhodná, neb autorka má mizernou paměť)
Umbrella story
Tak jako každý rok, i letos počasí v Chotěboři nezklamalo a lilo. Bohužel můj nový deštník za 80Kč přímo z Vietnamu první hodinu conu nepřežil. Zbyla z něj nepoužitelná změť drátů. Teď už mám nový - za 160Kč. Doufám, že vydrží déle.
Počítače
Malé mechanické zázraky, které se snažíme softwarově ovládat, jsou nevypočítatelné. Tentokrát protáhly skvěle vymyšlenou, nově vykoncipovanou registraci na několik hodin, během nichž jsme si udělali v úzkém kruhu neoficiální představovačku (ahoj, já jsem Salla a mám tady kyselé rybičky....ahoj, já jsem Johnak a mám s sebou oplatky).
Ubytování
opět nevyšlo jak mělo. Ještěže se ubytovacím řádem neřídíme. Pokoj s klavírem nám byl vyměněn za pokoj s kaluží. Neznámí spolunocležníci chtěli v noci naivně spát. Bylo jich víc.
Za Čínu!
Zatím jsem nepoznala lepší pocit, než ležet se svojí věrnou sniperkou v trávě a sledovat kolem projíždějící konvoje tanků a obrněných transportérů nepřátel. Nebo jen tak ze střechy dvanáctipatrového hotelu odstřelovat nic netušící zmateně pobíhající americké vojáky.
A nesmím zapomenout poděkovat Blairovi za skvělou spolupráci v pozemním boji (má na svědomí i jednu F-16 sestřelenou jen z děla člunu) a Baneovi za pilotování, opravování a hlavně přistávání s vrtulníky.

VS system
X-Men vs Avengers...komixy jdou mimo mě, ale tahle karetní hra není vůbec špatná. Na celém conu nás bylo asi jen 5, co jsme se byli ochotni naučit pravidla a pak ve čtyřech sehrát turnaj o hodnotné ceny. Foliová kartička Archanděla hned po příjezdu putovala jako záložka do vypůjčené knihy Adam Šangala, ale můj starter s Fantastic 4 se už těší, až si bude moct zahrát.

Farscape
tak už má další oběť - OndroWana. A když už jsme u toho, pro příště musím přibalit polštář navíc,

Jurassic Park IV: King Kong

Asi jediný film, na který jsem nakonec na conu zašla do kina. Doplnila jsem tak mezeru, kterou jsem mojí novou politikou "nechodíme do kina" a "komerční americké snímky nestahujeme" vytvořila. No...co k tomu říct. Dinosauři dobří, o tom žádná. Zbytek bych sestříhala (jen nevím, jestli tak radikálně, jak se to povedlo promítači, když si spletl kotouče). Na King Konga z roku 33 se znovu podívám spíš.

Coruscanta a'den mhi
Další skvěle napsaná, ve spěchu nastudovaná a s úspěchem (a technickými problémy) zahraná divadelní hra z pera Discorda a Budjiho. Vodena jako generála Grievouse jen tak někdo nepřekoná. Škoda, že jsem u scény "droidi jdou po schodech" řešila problém s hudbou. V dalším díle žádné výtahy a hlavní zelí, vole.

FanFest
Říkala jsem si, že nebude špatné poučit se ze současné amatérské tvorby u nás. A byla jsem hodně mile překvapena.
Užovka 11 se do několika let stane kultovní. Příští rok musí, prostě musí, běžet další díly.
Toxymorón je film, který byl natočen poloprofesionálně a dává současné české komerční tvorbě naději, že časem přijde nová generace filmařů, která umí být víc než pubertálně podlízavá. Ač na české snímky do kina nechodím, na film s laděním Toxymorónu bych si zašla s chutí.
Strasti příběh byl pro mě číslo jedna. On zachrání ji před sebevraždou a nakonec ji sám spáchá. Skvěle natočeno.
Destiny - vrchol co se týče střihu a použití detailů. Být toto kompletně němý film, byl by neuvěřitelně dobrý.
Osud na nebi Josefa Janeby - (nejen) dokument o pilotovi RAF, za který by se nemusela stydět ani BBC. Na můj vkus příliš hrál na city, ale kdyby ne, tak by asi nebyl tak zatraceně dobrý.
Sportovní den - buď příšerné béčko nebo geniální surrealistický film. Škoda že autoři nebyli přítomni.

Noční Chotěboř
je plná zombií, koček a značek. Sedíme na křižovatce, všude kolem pole, v dálce se něco pohybuje, je zima, padají hvězdy a přemýšlíme, jaké by bylo faux pass, kdyby kolem jel traktor.

A teď jsem v Brně. Venku je hezky, ale něco tu chybí....a vrátkařské přednášky to nejsou...
Příští rok se na Aval zase chystám...a další a další...než zjistím, že tam nemám kvůli komu být nebo než dospěju do fáze, kdy mě bude tenhle svět ukradený. A pak příjdou na řadu Karlovy Vary.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bane Bane | 9. července 2006 v 19:38 | Reagovat

Ano! Protože to by bylo meněí společenské Faux Pass, kdybys přišla o přednášku Překreslování comicsů v 10. století. Neřkuli Foyer:-)

2 Užovka 11 Užovka 11 | 25. července 2006 v 10:37 | Reagovat

Škoda že je to jen váš objektivní názor... Mimochodem hledáme partnery pro naše filmy, nechtěli by jste se přidat? Diky za odpověď

3 Užovka 11 Užovka 11 | 25. července 2006 v 10:38 | Reagovat

Nebo spíš subjektivní...ale taky objektivní... :)

4 Salla Salla | E-mail | 25. července 2006 v 13:27 | Reagovat

Uzovka 11> subjektivni ci objektivni....byla sem soucast poroty ;).

Stat se partnerem vasich filmu by asi byl docela stret zajmu, nebot poradame FanFest.

5 Užovka 11 Užovka 11 | 30. července 2006 v 20:47 | Reagovat

Tak to sorry....já ta nebyl :)

6 AlysonDpt AlysonDpt | E-mail | Web | 9. října 2017 v 10:41 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week month. Plus the university exams are getting, it will be a stretch. I am already being anxious maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-and-gabapentin>site</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

7 AlysonLmo AlysonLmo | E-mail | Web | 18. října 2017 v 20:57 | Reagovat

http://www.cakebookings.com/story.php?title=blog-rx-canadian-centre-24

8 ElvaEvh ElvaEvh | E-mail | 26. prosince 2017 v 16:58 | Reagovat

апрапрапр

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama