Depth Bound Discrepancy Search

25. října 2006 v 22:42 | Salla |  ouatiml
Bůh stvořil lidstvo ke svému obrazu. Alespoň to někdo tvrdí, ale dokázat to nelze. Člověk stvořil ke svému obrazu počítač. Je docela fascinující kolik se dá najít paralel mezi informatickým vesmírem a obyčejným životem. Tak třeba jeden ze způsobů prohledávání vyhledávacích stromů spočívá v přímé cestě s několika nečekanými odbočkami. Údajně pak bývá šance nalezení správného cíle mnohem lepší.


Už dlouho mě fascinuje, jak některá minoritní náhodná rozhodnutí/okamžiky dokáží překopat celý život. Každý si určitě říká, kde by byl, kdyby...
Ač se to zdá podivné, největší zlom v mém životě znamenala Epizoda IV na PRO7. Kdybych tehdy nezapla televizi, tak vedu teď (a nebo taky nevedu) úplně jiný život.
Svoje první soundtracky jsem získala taky skoro náhodou - pár slov s cizím člověkem na Raukonu a dalších šest let v zajetí hudby.
Možná mi nebudete věřit, ale kdyby nebylo Discordova World of Novels a kdyby nebyl Executor ve správný čas na správném místě, asi bych teď za sebou neměla pohodově zvládnutou zkoušku z angličtiny (díky vám oběma).
A což teprve, když se člověk rozhodne odpovědět na prosbu neznámého člověka, který shání nějaké to cargo. Jedním z nich byl člověk, nyní známý pod jménem Lord, druhým člověk, bez něhož si nedokážu představit posledních pár let (asi bych se neměla s kým hádat o komerčních filmech a plavala bych v Céčku).
Díky Banovi a jeho trpělivému naléhání, že "Sympathy for Mr. Vengeance nutně musím stáhnout", jsem našla další svou lásku - Asii. K čemuž by nedošlo, kdybych se jednoho večera v Ultimě Online nevypravila k řece, nepotkala jistého človíčka, nedala se s ním do řeči a nezjistila, co že je to Emula. K čemuž by nedošlo, kdybych neodpověděla na mail jednoho starwarsáka (Phenomen jméno jeho jest) a nezačala díky němu hojně navštěvovat čajovny. K čemuž by nedošlo, kdybych nenarazila na CSWU a Grax nestvořil WarNet.
A jsme zase na začátku. V životě prostě existují drobné odbočky, které nás posunují k novým cílům. Až časem zjistíme, které to jsou, ty milníky na kamenité cestě osudu... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blair Blair | 30. října 2006 v 8:09 | Reagovat

je to pravda .. naše cesty jsou nevyzpitatelné :) .... ale přece se nepodvolíme nějaké síle zvané osud - sami by jsme mohli být jeho páni :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama