Koprcon 2006

22. listopadu 2006 v 0:20 | Salla |  ouatiml
Ministerstvo zdravotnictví varuje: Po návštěvě conu se mohou objevit vedlejší příznaky jako deprese, únava či představa, že program pro výpočet skoků v hyperprostoru má větší prioritu než bakalářská práce.


Prolog
Salla stojí v přeplněné šalině, drží v ruce své věci, aby minimalizovala prostor, který zabírá, když tu náhle právě hrající Asteroid Chase protne Mansellovo Requiem a hlas v telefonu oznami, že Sup, Voden a Darth Rag se nachází někde poblíž Brna, nicméně pořád daleko

Train (part 1)
Sraz brňáků proběhl vcelku podle plánu. Tři lidé na seznamu chyběli, dva se nedostavili (PhanTom se zjevil asi o půl hodiny později). Snaha o obsazení několika kupéček ztroskotala, když náš předvoj obsadil perón v místě, kde se později objevil přesný střed jednoho z vagónů (kluci šikovní takhle se trefit:)). Nicméně většina z nás si cestou pohodlně někam sedla (a původní obyvatelé kupéček skákali radostí). K vlaku přišel i Mighoupt, ale pouze poslat cargo Discordovi a převzít dokument o mazání WarNetu. Sup a Voden nám jen z povzdálí mávali.
V kupé č. 1 - obsazení Carth, San, Bossi... se konzumoval medovník, na chodbičce si hráli Blair s Lordem na Bondy a tekken (vedle nich stála nějaká zoufalá slečna, která by raději vystoupila oknem, kdyby ji nechaly) a v kupé č. 2 ve složení já, Albi, Raia a Anthony (plus tak různě vmáčknuvší se příchozí z chodbiček a kupé č. 1) se hrál hazard - tedy BANG a nějaká zábavná mafiánská hra.
(mezi Studénkou a Studénkou přišla Salla o tašku s karimatkou, točenou limonádou za 4Kč a Lordovým dárkem )

Day one
Šedesátka lidí, která se sešla před hlavním vchodem, byla odbavena překvapivě rychle. A k mému potěšení bylo volných ještě několik žíněnek (a tak se neopakovalo fiasko z Pragoconu). Já, Sid a Blair jsme obsadili naše oblíbené místo pod plakáty (Sup nám utekl k -damovi- a Ondro raději ani nepřijel). Měla jsem pak možnost otestovat místní mezivesnickou MHD, když jsem jela se Sid do její rezidence pro náhradu za ztracenou točenku (všude kolem byl svátek a do Lidlsdorfu se mi nechtělo). V Příboru/ře se chodí přes koleje, díry v plotě se používají jako brány, před domy neparkují auta, ale koně, rezidence jsou zabezpečené na číselný kód a ještě před nimi stojí na stráži cylon. Psi pak běžně jedí jablka a pijí magistera. Zlatá Kopřivnice.
Ewanova přednáška o motivech v SW byla vyčerpávající. (Salla během ní zjišťuje, že nemá placku ani vstupenku. Později oboje nachází pod spacákem). Následovala soukromá hodina capoeiry a scénického tance (už se ten tekken rýsuje). Odchod na THX 1138 byl přerušen hloučkem povídajících si osob v čele se Sovogem, Vodenem, Landem....no prostě samá celebrita. Vyslechli jsme si pár dílů skvělého seriálu Invader Zim - z Vodenova podání to snad ani není pro děti, a kolik různých zákonů je kolem nás právě porušováno.
Následoval přesun na rozjetou Becherparty v čele s Briegalou, Proximem a legendárním Ramonem (ač jsou poslední dva jmenovaní pánové velmi milí, naštvat bych je nechtěla :D).
Vodenovo versus bylo opět na vysoké úrovni a naprosto spravedlivé.

Quest for cofein
Někdy mezi ránem a odpolednem druhého dne jsem našla zpřízněné duše - San a Bossi. Rozhodly jsme se najít v nejbližším okolí kávu. V baru se netvářili, že by pod pultem něco takového měli, ale v čajovně to vypadalo mnohem lépe. Café de Paris ze tří zombií udělalo opět fungující lidi. Ač se nám pohodlí a výbornou obsluhu nechtělo opouštět, přece jen jsme se chtěly zasmát bláznům hrajícím CTF live, tentokrát hezky na betonu v zimě na dvoře.
Nebudu to natahovat. Byla jsem naverbována do prestižního týmu, který....neprohrál, úplně.
(Sid mi kradla bundu!)

Biggest event of year
Celý den je takový zamlžený (pamatuju si čajovnu s Albi, Sid, Innes a Sovogem, kyselé rybičky v zázvorovém čaji....), ne snad že by to bylo způsobeno alkoholem, ale všechny vzpomínky přebíjí finální galavečer odehrávající se jednou (maximálně jednou) za rok. Intermezzům mezi povinnými vyhlašováními letošních soutěží vévodila Blairova musicvidea. Musím říct, že ta na české písničky byla bezkonkurenční! Vodenova vsuvka s vyhlášením RPG za pokladem kapitána Morgana nebude jen tak zapomenuta.
Divadlo opět nezklamalo. Tentokrát originálnější než jindy se skvělými momenty. Willovi asi role Wookie zůstane nadosmrti a Blair se droidů taky jen tak nezbaví. Tleskám všem autorům!
Na afterpárty jsem se dlouho nezdržela, protože jsem narazila na skupinku Marticzka, Aldy, Dragon Lord kteří mířili do čajovny propít se se zeleným čajem nocí. Společnost nám ještě dělal neustále mizející a objevující se Discord, který nedokázal za celý den sehnat internet, aby mohl stáhnout čerstvý díl BSG (polepši se pro příště).
Společenstvo se pomalu začalo rozpadat a měnit v zanícený pokec o komixech v podání Vojty, Blaira a Discorda. Nic pro Sallu. A tak se dostala do spacáku už před čtvrtou ranní.

Day three
Jak už to bývá, nic zajímavého se již nepřihodilo, všichni se loučili, odjížděli...
I my.
(Salla před nádražím ztratila peněženku - nalezena a donesena Albi, na nádraží ztratila pití - záhy nalezeno taktéž v původním stavu)

Train (part 2)
(Na ztrátách a nálezech ve Studénce Salla nalezla svoji tašku s karimatkou, točenou limonádou za 4Kč - věnována Blairovi, a dárkem pro Lorda - odevzdán Lordovi).
Cesta zpět ubíhala v přeplněném vlaku pomalu. Nic netušící spolucestující měli jistě radost, když zjistili, že jejich kupé bylo zvoleno za hlavní štáb a krom čtyř nově přisednuvších se ve dveřích střídalo několi mluvících hlav.

Epilog
Cony jsou báječná věc. Dovolí člověku odtrhnout se od ubíjející reality a být s přáteli. Letošní Koprcon se opět vydařil. Damovi patří ohromný dík.

Report byl původně zamýšlen jako vtipná reflekce, ale nepovedlo se. Vedlejší účinky návštěvy Koprconu se objevují i u mě. Teď jen doufám, že zítra do té školy už konečně dojdu:).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sid Sid | 24. listopadu 2006 v 0:05 | Reagovat

Je to vtipne, docela je... jen se nepodcenuj. A pekne taky. Kratsi a vystizne. Jen tak dal ;)

2 Cece Cece | 24. listopadu 2006 v 18:36 | Reagovat

Pěkný report, kdo by řekl, že se toho za 3 dny tolik přihodí :-)

3 Blair Blair | 26. listopadu 2006 v 23:47 | Reagovat

skvělý report! já jen teď dumám, proč je musím mít vždycky tak dlouhé :D

4 Ramon Ramon | E-mail | 5. prosince 2006 v 22:49 | Reagovat

Mila Salla cim som si zasluzil ze som legendarny? :D:D:D:D:D:D

5 Salla Salla | 5. prosince 2006 v 23:09 | Reagovat

Ramon> jmeno, ktere po fandomu pluje jiz od dob prehistorickych a ja si k nemu porad nemohla priradit oblicej:D.

6 Ramon Ramon | E-mail | 6. prosince 2006 v 19:31 | Reagovat

Salla> Ti pekne dakujem :D:D:D ze prehistorickych , ja nejsom dinosaurus ja som neni stary chren :D:D:D:D

7 Salla Salla | 6. prosince 2006 v 21:49 | Reagovat

Ramon: no z hlediska lidskeho zivota to je zanedbatelny cas, z hlediska vyvoje fandomu ohromny:)

8 Ramon Ramon | E-mail | 6. prosince 2006 v 23:19 | Reagovat

Ale no tak nemusis to prehanat :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama