Romantika trochu jinak

13. listopadu 2006 v 22:51 | Salla |  korea
Půl roku je nejen doba, co existuje tento blog, ale také čas, po který jsem tak trochu svoji oblíbenou korejskou tvorbu zanedbávala. Čas to napravit.


Jak již víme, tušíme, nebo se právě dovídáme, pokud si něco vezme do ruky korejský režisér, nedočkáme se klasického filmu, který známe z americké či naší produkce. Tudíž není třeba být skeptickým, objeví-li se vám v rukách filmeček s podivným názvem My Sassy Girl a velkou červenou nálepkou romantické komedie.

Hlavní hrdina je vysokoškolský student, který se rád otočí za kdejakou dívkou a doufá, že mu (potažmo metru) osud do cesty postaví nějakou romantickou známost. A ono se tak stane, i když ne tak úplně podle vysněného plánu. Chvílemi se zdá, že svět Kyun-wooa za něco trestá. Ona je sice krásná, ale úplně opilá. Kyun sice učiní pokus zanechat ji na lavičce jinému, ale nakonec s ní skončí v motelu (nejednou) a sám posléze ve vězení (opět pro velký úspěch několikrát).
On s ní nechce mít nic společného, ale nedokáže ji odporovat. Ona na něm lpí, ale místo polibků vyhrožuje smrtí a rozdává facky. Je to zvláštní vztah. Vydrží? Rozejdou se? A kdo tak učiní jako první?

Nevím, co si teď ve své hlavě představujete, ale věřte mi v jednom - na to, co ve filmu uvidíte, vás nic nepřipraví. Je to vlastně sled vtipných situací, které vyplývají z onoho nehomogenního vztah, nicméně najde se tu i odlehčení pro bránici diváka v podobě hlavně samopalu dezertéra. Co by to bylo ale za film, kdyby si hlavní hrdinové neprošli nějakou krizí (pokud celý film není jedna velká krize pro Kyuna, který je nucen pobíhat po basebalovém hřišti v lodičkách) a publikum nesedělo jako na jehlách, jak že to s těmi dvěma nakonec dopadne. A mají se vůbec rádi?

Je-li vám málo celý děj, autor si pro vás přichystal na závěr pointu, která celý film opět o nějaký ten řád zvedne (v případě, že je ještě kam zvedat) a máte-li rádi skryté vtípky, které celý film posunou zase trochu někam jinam, také si přijdete na své (já jsem ho bohužel napoprvé nepostřehla).

Nejradši bych se tu začala rozepisovat o tahu ve školních uniformách, o scénářích, které Kyun musí kvůli své dívce číst, o zlodějském gangu obývajícím jednu vězeňskou celu, nebo o squashovém míčku, který vždycky trefí Kyunův obličej, ale to bych vám kazila váš zážitek a navíc - slova nevyjádří ani zlomek toho, co se podařilo hercům.

P.S. na IMDB je anouncován americký remake. Mezi námi, nemám z toho dobrý pocit. Nedovedu si představit americké herce ani prostředí. Ona Asie je prostě jiná. Kulturně, mentálně i herecky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sid Sid | 13. listopadu 2006 v 23:13 | Reagovat

Zajímavé.... recenze je pěkná, dokonce i navnadila, i když Asie není ve všem zrovna můj šálek čaje. Že bych po zápočtovém/zkouškovém poprosila o půjčení? BTW - slovni spojeni "krasna, ale uplne opila" nema chybu =)

2 Blair Blair | 14. listopadu 2006 v 7:22 | Reagovat

v poslední době mám z romantických komedií jen deprese ... možná to tento film změní, když se na něj podívám :) - díky za tip :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama