Andy Lau po krk v hazardu

29. prosince 2006 v 1:48 | Salla |  hong kong
Podařilo se mi narazit na další z čínských vděčných filmových sérií. God of Gamblers (1989) je jeden z těch filmů, které byly na dnešní poměry hvězdně obsazeny (Andy Lau, Chow Yun-Fat) a jejichž sequely a prequely vznikaly jak na běžícím pásu (a nejen tím nastal trochu zmatek v mezinárodních titulech). Nutno poznamenat, že je všechny měl na svědomí Jing Wong - jméno podepsané pod Last Hero in China (o tom tu již něco málo padlo). Dokonce se objevila i nějaká ta parodie (All for the Winner directed by Corey Yuen). Bohužel se mi nepodařilo napoprvé trefit ten správný film. Ale i tak jsem po první naprosto šílené půlhodině musela konstatovat, že téma hazardu spojené s trochou nadpřirozena podléhajícímu striktním pravidlům má něco do sebe.God of Gamblers II (1991)


Na začátku nastíním to, co jsem vypátrala až po konci a co by mi ušetřilo můj vytřeštěný pohled u poloviny scén.
Na obrázku vidíme:
Vpravo Andy Lau - jeho postava známá jako Michael nebo "Knight of Gamblers". Žák samotného "Boha" z originálního filmu.
Vlevo Stephen Chow - jeho postava známá jako Sing nebo "Saint of the Gamblers". Potrhlý podvodník/kouzelník z parodie All for the Winner.
Uprostřed noha jedné dámy, která padla za oběť hypnóze praktikované na Singovi.
Karty jsou rozdány, můžeme vyrazit.
Sing a jeho strýc se chtějí setkat s mistrem - samotným Chow Yun-Fatem, který se v celém filmu mihne (nepočítaje flashbacky) asi 2 vteřiny. Nenapadne je nic jiného, než navštívit jeho nejbližšího žáka, což je pro změnu Michael. Ten by se jich rád zbavil, nicméně Sing je nadán jakousi silou, která mu umožňuje hypnotizovat lidi a hlavně podvádět v kartách a jiných hazardních hrách (Michael je v tom prostě jen hodně dobrý...možná:)). Michaela by se zas rádi zbavili jiní lidé - třeba elegantní Tai-Kun, který si vezme jeho identitu a hodlá uspořádat největší hazardní soutěž a podvod v soudobém Hong Kongu v jednom. Tomu se samozřejmě musí zabránit, ale nejprve je třeba sehnat někde peníze.
God of Gamblers II by byl obyčejný, ničím nevyčnívající film, nebýt dvou věcí. Jako fanynce mi jistě odpustíte, že tou jednou je Andy Lau. Ať už v plavacím oblečku, saku či košili, rozcuchaný nebo elegantně nagelovaný...má prostě něco do sebe.
Druhým důvodem je naprosto šílený humor, který sem zřejmě pronikl spolu s postavou Singa z výše zmiňované parodie. V normálním filmu by asi neprošlo, kdyby se dva dospělí pánové honili po pokoji, když jeden z nich nechce, aby na něj ten druhý šáhnul. Nebo třeba perfektní scéna, kdy se při jedné zásadní hře začnou Singovi schopnosti vytrácet a daří se mu "vykouzlit" jen polovinu požadované karty. Také etuda "Sing dávající nohy na stůl" vás dostane do kolen.
Scény u hracích stolů nejsou ani tak Maverickovsky napínavé, jako plné vtipných point (jak si asi Michael poradí, když do hry zloduši zapojí nejmodernější techniku?).
I když jsem nezačla tuto hazardní sérii zrovna nejšťastněji, rozhodně mě to neodradilo a v nejbližší době si hodlám posvítit i na první (třetí, čtvrtý....) díl:).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama