Infernal Affairs

16. prosince 2006 v 1:32 | Salla |  hong kong
Nebyla by to Salla, kdyby se po přečtení recenze na Scorseseho Departed nezačala pídit po jeho asijské předloze. A tak jí teď Infernal Affairs, neboli Volavka, nejde z hlavy.

Jak už to tak bývá, policie a triády se v Hong Kongu nemají moc v lásce. Jak tedy svého protivníka udolat lépe, než nasadit do jeho středu svého špeha. Tato geniálně prostá myšlenka napadne samozřejmě obě strany. Inspektor Lau je brilantní policista, který nenápadně podkopává plány svých kolegů a přátel, aby pomohl svému bossovi. Yan je poskokem vůdce jedné triády a neustále se pohybuje na hraně mezi svojí pravou a hranou identitou. Hned v úvodu se rozběhne velká protinarkotická akce, kde musí Lau i Yan zapnout naplno mozky a snažit se, aby alespoň zkončila patem. Bohužel oba jejich nadřízení získají podezření na špeha ve svých řadách a rozjíždí se pátrání (které za policejní stranu dostane pod palec Lau:) ).
Děj zní poněkud nemastně, neslanně, ale film je od začátku do konce jedna velká jízda s několika zvraty (jak už víme, v asijských zemích většina věcí šablonu nemá). Hlavní role zahráli dva vcelku známí soudobí herci. Yana, který nejraději vyspává na pohovce u své psychiatričky, zahrál Tony Leung - dvorní herec Kar Wai Wonga. Tentokrát ale bez cigaretového dýmu, gelu na vlasy a pohledu svůdce.
Hlavní postavou je kupodivu postava jaksi záporná (i když jestli je to onen good guy nebo bad guy ví jen on sám). Inspektora Lau stvárnil šarmantní sympaťák Andy Lau, který (kromě dveří pana Vejnara) ozdobil třeba Klan létajících dýk. Jeho postava je dosti nejednoznačná a komplikovaná. Když byl poslán do akademie, neměl na výběr. Teď se snaží být loajální k oběma stranám, což se jednoho dne musí vymstít.
Dynamická kamera a chytlavá hudba, která udává rytmus toku adrenalinu ve vašich žilách, jenom dokresluje výborně napsaný děj. Jak Lau, tak Yan jsou jen figurky, které nebojují jen proti sobě, ale i sami se sebou. Momentálně jsem neuvěřitelně zvědavá na Departed, protože si nedovedu představit americkou verzi.
Infernal Affairs tvoří trilogii. Na zprávu o zbívajících dílech si budete muset ještě chvíli počkat:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama