Infernal Affairs III

20. prosince 2006 v 23:01 | Salla |  hong kong
V pátek mě čeká zápočet z čínštiny. Ještě pořádně nic neumím, ale tak nějak jsem si odhlasovala, že Čína jako Čína a pustila jsem si třetí díl Infernal Affairs. Jenže k mé smůle to byla zrovna verze předabovaná do korejštiny. Nu což...Poslední díl trilogie je zároveň prequelem i sequelem. Respektive je to takový "source book" k Yenově příběhu, který prvním dílem končí. Inspektor Lau je zase hrdinou druhé části odehrávající se po událostech jedničky. Lau si vybral, někdo se pro něj obětoval a on teď s vinou (a psychicky ne uplně stabilní) odhaluje další špehy svého bývalého bosse v policejních řadách. A zdá se, že nový šéf oddělení nemá tak úplně čistý štít.
Třetí díl je vcelku pomalý. Žádnou velkou akcí ani napětím nedisponuje. Pohybuje se vesměs v psychické rovině. Yen se jako policista v utajení musí naprosto podvolit svému okolí. Není tak divu, že kolikrát skončí s rukama od cizí či své krve a na policejní stanici se podívá jen v poutech. Lau je považován za hrdinu, ale svých kolegů se straní. Díky němu je na malém policejním hřbitůvku o pár náhrobků navíc. Jeho život se rozpadá, žena se s ním rozvádí a kvůli získání údajných důkazů z trezoru svého nadřízeného se nebojí zneškodnit několik spolupracovníků. Kdyby jen nebyly ty zatracené mobily:). Obě línie jsou sice od sebe několik měsíců vzdálené, ale přesto se prolínají. Jak Yen, tak Lau potkávají psycholožku Lee, oba zkončí na jejím gauči a divák zjistí, že ti dva měli přece jen hodně společného...
Na obrazovku se vrací Andy Lau i Tony Leung. Tak jako v prvním díle exceloval Lau a Leung tvořil jen postavičku drsného bodyguarda, tentokrát se ukáže jako člověk. Oholený, vtipkující, ale i surový. Avšak zase nepřipomíná nic z repertoáru pod vedením Kar Wai Wonga.
Konečně můžu zodpovědně zhodnotit všechny díly. Tak tedy slyšte. První díl je ucelený příběh, který pohltí a zmačkaného diváka vyplyvne až během titulků. Druhý díl je hříčkou o intrikách triád a dvou mladých lidí, kteří jsou chyceni v pasti uvnitř. Poslední díl pak všechno zabaluje do epilogu a prologu v jednom a zanechává jen stopu po životech dvou lidí, kteří vlastně za nic nemohli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama