Infernal Affairs II

19. prosince 2006 v 0:10 | Salla |  hong kong
Nečekaně brzo jsem zavítala do druhého dílu toliko opěvované trilogie. A víte co? Jednička byla lepší:)

První díl nám ukázal, jak to s policejními důstojníky Lauem a Yenem dopadlo. Dvojka nás vrací na úplný začátek jejich kariéry. Tentokrát je hrdinou vyprávění spíše Yen. Jako nepovedený synek z jisté mafiánské rodiny, který se rozhodl dát na dráhu policisty (a to jako vážně) se stává nejideálnějším kandidátem pro špiona. Celou dobu (tedy několik nekonečných let) se tak musí pohybovat fyzicky ve světě zločinu a psychicky v povinnostech policisty, který věci kolem sebe neschvaluje. A jediné, co slyší od svého nadřízeného je: "vydrž to".
Lau má úlohu mnohem lepší. Jako řadový policista si dává pozor na vyšetřování okolo svého bosse a sem tam zaskočí zkontrolovat, jestli jeho (tím myslím šéfika) manželce nic nechybí.

Pomineme-li nešvar, že skoro všichni asijati vypadají stejně a až po půl hodině začneme rozeznávat od sebe oba mladé protagonisty (titulky nám v tomto práci nijak neusnadňují neb, jak je dobrým zvykem, autoři sami asi netušili, jakže se to postavy jmenují), největší problém spočívá v hlavním dějovém tématu. Tím je boj o moc v triádách. U nás nic obdobného není, a tak je vcelku problém vést si databázi vztahů všech zmíněných bossů, odškrtávat mrtvé, sčítat intriky a do toho se snažit pochopit vztah mezi policisty a mafií.

V hudební složce dominuje jistá písnička, která jako lightmotiv spojuje i první díl. Akce spočívá většinou ve vraždění mafiánů a vybuchování obsazených aut. Snad jen konec je opravdu vynikající.

Myslím, že tento díl je dobré vidět, aby si člověk udělal obrázek o pozadí existence Yena. Nic víc, nic míň v tom nesmíte hledat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama