Kinder Cop (1993)

4. prosince 2006 v 8:28 | Salla |  non-asia mostly
Příběh dvou bývalých přátel ve světě, kde by ani Šílený Max dlouho nepřežil.

V roce 1993 se na americký, anglický a turecký videotrh dostala podivná videokazeta nesoucí název Kinder Cop. Veřejnost ji dlouho přehlížela, než si po více než deseti letech získala zájem samotného Quentina Tarantina a díky tomuto malému zázračnému setkání máme nyní i my možnost obdivovat Cooganovo vrcholné dílo na DVD nosičích.
Slušelo by se říct pár slov k ději. Tedy poslouchejte.
Taylor a jeho parťák s vše a zároveň nic (ne)vypovídající přezdívkou "Kinder" proplouvají nelítostným životem při boji se zločinem. Denně na ně čekají stovky pašeráků zbraní, drog, lidí, agresivní fanoušci hudebních koncertů, prostě rutinní problémy obyčejného postapokalyptického světa. Ale jednoho dne se vše změní, když je Taylor okolnostmi nucen pozvednout svoji sekeru a na úplném závěru stanout tváří v brokovnici svému bývalému nejlepšímu příteli. Co ho k této cestě vede a jak moc ho poznamená vám již neřeknu. Musím přece nechat nějaké překvapení v záloze pro samotného diváka. Nicméně alespoň prozradím, že tolik zvratů na centimetr čtverečních filmového celuloidu by nedokázal vymyslet ani David Lynch.

Pokud vám jméno Robert Coogan (dále např. Blood Invasion) nic neříká, vězte, že je to ten nejpovolanější člověk, který se mohl ujmout tohoto vynikajícího scénáře z pera Roberta Cormana (který film i produkoval).

Čím by film (kromě nadupaného děje plného emocí, krve a akčních scén) mohl zaujmout tuzemské diváky, je skutečnost, že se v našich končinách i natáčel. Poznáte v něm jistě skvěle zamaskované okolí Prahy (věřili byste, že se závěrečný souboj odehrává na Letenské pláni?) i české herce. Samotná role Taylora byla svěřena českému herci Vlastimilu Šprtovi, který působí nyní spíše jako kaskadér pro zahraniční celebrity (naposledy zastupoval Daniela Craiga v posledním Bondovi), ale má na kontě i řádku více či méně úspěšných filmů (vzpomeňme třeba na jeho památné hlášky z Deadly Arena Bushido ve scéně s páčidlem, nebo na jeho nezapomenutelnou roli kamelota v jednom z dílů kultovního Highlandera).

Nebezpečného, nekompromisního a nevyzpytatelného Kindera ztělesnila známá hvězda podpultovních béček - Catcher. Při rozhovoru do The Cinemascop uvedl, že si policistu Kindera vychutnával jak jen to šlo a že se další spolupráci s Cooganem v žádném případě nebrání. Z dalších filmů, ve kterých zazářil, stojí za zmínku např. Maxmillian von Leuenhaar, či noir gangsterka nové éry Long Hard Night, která je momentálně v postprodukci.

Závěrem musím snad říct, že Tarantino měl pravdu, když zaprášenou starou videokazetu, kterou omylem nalezl v jedné Brooklynské videopůjčovně, označil za největší obět křivdy od čarodějnických procesů. Pokud máte rádi drsné příběhy z budoucnosti bez příkras, nebojíte se krve a chcete zažít jízdu vašeho života, mohu Kinder Cop jen doporučit.
90%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cece Cece | 4. prosince 2006 v 12:46 | Reagovat

Některá díla jsou opravdu trestuhodně opomíjena...

málem jsem spadl se židle :-D

2 Blair Blair | 4. prosince 2006 v 18:47 | Reagovat

mne už nic nepřekvapí :D

3 Jan Vejnar Jan Vejnar | 4. prosince 2006 v 19:30 | Reagovat

TO JE SKVELÝ FILM! Konečně ho tu někdo zrecenzoval! Viděl jsem UNCUT (vidělas totéž?) - je to bomba a vůbec nechápu, jakotože se v té záplavě béček, co měsíčně putují do půjčoven, nenajde místo i pro nějakého Coogana:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama