Running on Karma

22. prosince 2006 v 20:28 | Salla |  hong kong
Člověk by si řekl, že se pod synopsí skrývá nějaká šílená komedie. Posuďte sami. Nabušený bývalý budhistický mnich (který kouří, jí maso, provozuje striptýz a je ke všemu nelegální imigrant) má schopnost lézt po stěnách, předvádět brilantní kung-fu s papírovým kapesníčkem a vidět karmu, což znamená, že se mu zjevují výjevy z minulých životů lidí.


Jenže není tomu tak. Pár komediálních scének se tu najde. Třeba když si Big (což je jméno postavy Andy Laua, který je opravdu BIG a až moc často po scéně pobíhá s "nahou" zadnicí) půjčí mopeda s tím, že v arkádě to bylo jednoduché (hihihihi). Nicméně těla bez hlav, hlavy bez těl, vraždící derviš, ustřelené ruce....to už tak k smíchu není.

Abych ale navázala nit děje. Big je při jedné akci (řekla bych u tyče, ale tyč tam nebyla:) ) zatčen a omylem se připlete k jinému případu - brutální vraždě bojového umění znalého člověka, kterou má na svědomí derviš (vzpomeňme si na AktaX...), který se bez problémů vecpe do větší plechovky, což dělá problém i Lee Fung Yee, čerstvé, trošku (hodně) přehlížené člence vyšetřovacího týmu policie. Ta se samozřejmě tak nějak...profesionálně...dá dohromady s Bigem, kterého děsí její karma (japonský voják popravující desítky nevinných lidí). Big se rozhodne, že tentokrát se pokusí oběť osudu nějak zachránit....

Andy Lau - s tímhle jménem se tu teď budete setkávat až móc často (apologize). Tentokrát změnil naprosto svůj outfit. Je šílené, co maskéři dokázali, ale podařilo se jim na Laua navléknout několik (desítek) kilo svalů, které i při naprosté absenci oblečení vypadají tak reálně, že je to až nereálné. A v tomto oblečku pak sem tam předvádí nějaké to wire-fu, leze po stěnách, pózuju na kulturistických soutěžích, dostává co proto na policejní stanici a svému ex si-fu slibuje, že nebude kouřit.

Nepochybuji, že celý konec příběhu měl vyznít naprosto šokujícím způsobem. Částečně se to podařilo (pokud jsem tedy pochopila správně zápletku s dvojjedinným ochráncem i soudcem osudu), částečně ne (problém anglických titulků, podoby asijských herců - zvlášť pokud jsou zarostlí a v otrhaných špinavých hadrech, a podivné hrátky s časem). Ale i tak to byla zajímavá exkurze do jiné polohy čínského filmu. A poslední záběr na Biga, kterak se vrací do kláštera s hlavou oholenou a cigaretou v ústech, tak nějak zametl pod koberec litry krve, které vytékaly z rozbitých hlav po cestě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama