Running out of Time

29. prosince 2006 v 0:51 | Salla |  hong kong
Oddychový kousek bruslící mezi komedií a dramatem s Andy Lauem, jehož postavu v minišatkách by mu mohla každá závidět.Hlavní hrdina Cheung (Andy Lau) má vše pevně pod kontrolou...tedy kromě svého života. Umírá na rakovinu, ale ještě před tím, než dá světu poslední sbohem, potřebuje vyřídit některé záležitosti. Tyto zahrnují spoustu peněz, ukradený šperk a opravdu, opravdu zlé (a holohlavé) záporáky. Prostředníkem v jeho plánu se stává policista Ho. Skvělý vyjednávač (stoprocentní úmrtnost zločinců), nevzdávající se vyšetřovatel. Prostě ideální objekt pro manipulaci. Cheung tak rozjede svoji promyšlenou akci a sem tam potřebuje inspektorovi Ho dokázat, jak moc mu na zbytku jeho života záleží (třeba když se oba ocitnou v jednom autě a pistoli tentokrát drží ta kladná strana).
Running out of Time (1999) má všechny předpoklady k zábavnému dílku. Sympatického hodného padoucha, několik komických postaviček policajtů, náznak milostné zápletky, akční scény (adrenalinové jízdy autem, pseudo SWAT zásah...), trochu té krve a přiměřenou stopáž.
Režisér Johnny To má na svědomí i Running on Karma, tohle se mu ale dle mého povedlo lépe.
Andy Lau opět kraluje, i když Ching Wan Lau aka inspektor Ho a jeho usměvavá tvář, má taky něco do sebe...zvlášť když jeho šéf, který ho nemá příliž v lásce, u něj najde Cheungovy léky a tudíž se začne domnívat, že je to on, komu už mnoho života nezbývá.
Hudbu napsal Raymond Wong. Pro mě nové jméno, ale již se pracuje na našem bližším seznámení:).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama