Bílá bělejší...

4. ledna 2007 v 23:46 | Salla |  čína
...vzduch je rychlejší.

Ne, nezbláznila jsem se. Jen jsem právě dokoukala trošku zmatenou čínskou wu-xii s Andy Lauem.

Three Swordsmen (1994)

Težko říct, zda ono zmatení pramení ze spletitosti příběhu, nečitelnosti anglických titulků či přehršli až moc si podobných slečen a pánů v rozmanitých a matoucích příbuzenských vazbách.
Všechno začíná na jakémsi vyhlášení bojovníků roku, které má žel bohu nerozhodný výsledek a bude se muset rozhodnout soubojem. Jedním z protagonistů je Siu Sam Siu, momentálně obviněn z krádeže meče, nějaké té vraždičky...ale vše je samozřejmě jen past.
Do vzduchu a přesouváme se. Kolem Sama se kupí velké množství dívek, které se dokáží ohnat jak mečem, tak vlasy a které ho chtějí buď ulovit pro sebe, nebo zabít. Sem tam vyskočí ze země či svatebních šatů nějaký maniakální bojovík a pokropí nejeden sněhobílý háv krůpějemi krve. Nejpočetnější skupinku mrtvol však tvoří králova armáda, která si nedá pokoj. Aby toho nebylo málo, mihne se kolem i nějaká jedovatá rostlina a otrávená princezna.
Nakonec dojde i na ten slibovaný duel, i když není tak úplně fér a trochu čekaně se zvrtne.
Three Swordsmen je taková krátká, ne příliž výpravná ani umělecky vyšperkovaná historická wu-xia. Létá se tu s větrem o závod, běhá po laně, kamenné stěny se tu hroutí silou vůle a lidé se rozlétávají na (většinou) dva kusy. Největší faux pass je, když v těch nejvypjatějších scénách začne hrát nechutně vykradené téma z Posledního mohykána.
Co se filmu upřít nedá je několik skvělých bojových scén (a Andy Lau jako Sam:)). Děj mezi tím je ale značně roztrhaný a na několik klíčových motivů nedostaneme vůbec odpověď.
Tak tedy zkouknout a zamyslet se nad bělostí vašeho prádla. Nic víc, nic míň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama