Tian Xia

16. února 2007 v 15:01 | Salla |  ouatiml
Kdo by si pomyslel, že Salla propadne originálním DVDčkům.


A přece se tak stalo. Velký kus viny nese její otec, neb k Vánocům dostala takovou kovovou obdelníkovou věc s hromadou bedniček, a následně zjistila, že do ní vcelku nemá co dát (nepočítaje prozíravě koupené Interview s upírem a Fanny s Alexanderem od jiného Ježíška). I přesvědčila rodinu, že potřebuje nějakého Kurosawu...
A tady by asi příběh skončil, kdyby jednoho dne neobdržela telefonát, že se na trhu vyskytuje director's cut jejího oblíbeného filmu Seven Swords za poměrně slušnou cenu. Musela se dlouho sebezapírat, ale nakonec ochromila celou frontu na lístky do kina i s obsluhou, když vznesla nevšední požadavek. Happy end? Ani omylem. Jistý podvratný živel (jen básnický obrat mišáku:)) již začal kout pikle a navrhl návštěvu Bonton Landu. Salla zdvořile listovala štosy DVDček, podivovala se nad soundtracky pana Joela Goldsmithe, které se na ni usmívaly z reálů, až zavadila o Hrdinu, jehož si vážili snad méně, než by byla pomyslná hodnota lístků do kina v její peněžence.

Napoprvé mě Hrdina natolik neoslovil. Člověk si k podobným věcem musí vypěstovat vztah, aby je mohl zbožňovat. Moje cesta vedla přes rok a půl asijských filmů, abych zase skončila na jejím začátku. Teď už mi jména jako Donnie Yen, Jet Li a Tony Leung něco říkala (navíc lekce čínské historie ze školy všechno hezky propojila). Nejvíc mě tedy dostal Tony. Když se mě pan Blažejovský před rokem zeptal, co si o něm myslím, mohla jsem vycházet jen z filmů Wong Kar Waie, kde je to ulízaný, nagelovaný elegán vznášející se v cigaretovém kouři. Filmy jako Infernal Affairs, Hard Boiled nebo právě Hrdina mi na něj otevřely nový pohled. Připadá mi, že i charakterní čínský herec musí mít pořádnou bojovou průpravu.

A tak nějak se zdá, že klasická čínština nemá k mandarínštině tak daleko:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama