*** on the Lidická street

7. března 2007 v 22:38 | Salla |  divadlo
Bylo (až skoro) nebylo (asi tak před týdnem), jednoho chladného večera (na který dodnes vzpomínám s kapesníkem v ruce) se Salla v doprovodu galantního pána usadila do pohodlné sedačky hudební scény Městského divadla a nechala se odnést do malého městečka Eastwicku...


Normálně nijak aktivně netoužím vidět divadelní představení, ale Čarodějky z Eastwicku si moji pozornost získaly. Čím to? Asi filmovým spracováním, které slibovalo, že bude určitě na co koukat. A bylo.
Na rozdíl od filmu se děj stal mnohem kompaktnějším a jednodušším. Pravdu říct, podle filmu vám příběh neodvyprávím, tvoří pro mě směsici scén.
Nejvíc jsem byla zvědavá na představitele Darryla van Horna. Martin Havelka mě už v Přeletu nad kukaččím hnízdem přesvědčil, že role po Nicholsonovi mu bude sedět. Jenže na naše představení vyšla řada na jiného herce - Petra Gazdíka. Říkala jsem si - nuž uvidí se. A vidělo se. Stačilo, aby se ďábelsky zjevil z čista jasna na jevišti s doutníkem mezi prsty. Trojici hlavních hrdinek, nejprve zakřiknutých myšek, později čarodějek v nádherných šatech, sehrály Jitka Čvančarová, Markéta Sedláčková a Yvetta Blanarovičová. Musím říct, že krásně zpívají (jako asi všichni, co ten den stáli na jevišti).

Od muzikálu většinou čekáme chytlavé melodie, příjemné hlasy, nějaké to davové choreograficky vyvedené číslo a (v Městském divadle si můžeme dovolit i) velkolepou výpravu. Všeho je u Čarodějek jako zrnek písku na pláži. Ani se nedivím, že při pohledu na cenu lístku může slabá povaha obdržet infarkt - kostelík, stromečky, van Hornovo luxusní sídlo, několik soch, bazének, dělobuchy, to vše se před divákem střídá a lacině to v žádném případě nevypadá.

Chcete něco málo ke scénám? Zábavné, dynamické, začínám se trochu opakovat:). Asi nejvíc mě dostalo sešrotování jistého eastwického obyvatele v drtiči odpadků (ať žije Fargo:)). Pány může k návštěvě kultury navnadit hromada spoře oděných ďáblic.

Ani nelituji onoho martyria při nákupu lístků. To stačilo spláchnout obligátní přestávkové martini. Takže vřele, vřele, vřele doporučuji všem (kromě naprostých puritánů).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama